Setkání na Kotlové za námi ♥

25.7.2018

Sobotní Setkání na Kotlové

Třetí sobotu v červenci se už čtvrtým rokem koná Setkání na Kotlové. V místech usedlosti na Kotlové se potkávají katastry tří obcí, a proto se tu odedávna potkávali sousedé z okolních vesnic, aby si řekli, co je nového a jak za ten rok děcka vyrostly.

K Setkání na Kotlové patří i takové zdravé sousedské soutěžení a pošťuchování, i letos se čtyři obce spolu s Pasekáři utkali v netradičních soutěžích. První soutěží bylo řezání dřeva na čas, kde v reprezentaci obcí s přehledem zkušených matadorů vyhrála Horní Bečva. Pasekáři nestačili kroutit hlavami nad časem lehce nad půl minuty, sami měli čas přes 52 sekund.

Ovšem v druhé disciplíně na Pasekáře nikdo neměl. Koordinace a rychlost jejich týmu v jízdě na trakaři jim vynesla čas lehce přes 28 sekund. Jízda na trakaři byla letos premiérová a byla věnována Dušanu Svobodovi, nedávno nešťastně zemřelému Pasekáři. Jako Memoriál Dušana Svobody se tak Jízda na tragaču zařazuje mezi pasekářské soutěže i pro další ročníky.

Třetí, divácky nejúspěšnější, disciplína byla pivní štafeta. Tým o třech mužích a jedné ženě měl za úkol vypít co nejrychleji pivo a předa štafetu dalšímu soutěžícímu. Málokdo umí zakončit tak, jako Kamča Maliňáková z Horní Bečvy, takže svůj tým vynesla opět do popředí a poslala tak Horní Bečvu přímo do finále soutěží – na tahání lana. Horní Bečva tak mohla sbírat síly a čekat, až se o finále poperou ostatní obce. Důkazem, že se akce stává známou v širokém okolí, je návštěva pana hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, který se aktivně zapojil i do pivní štafety za tým Prostřední Bečvy.

V průběžném pořadí se po obdržení bodování zjistila shoda mezi Velkými Karlovicemi a Hutiskem Solancem. Starostové obou obcí museli vybrat své zástupce, kteří v rozstřelu pili co nejrychleji tupláka piva. S tímto se lépe popraly Velké Karlovice a v tahání lana tak nastoupily proti Pasekářům. Ty sice porazily, ale pak narazily na Hutisko – Solanec. Hutisko – Solanec měl velmi silný tým, který napřed utáhl Prostřední Bečvu, pak Velké Karlovice a ve velkém finále i Horní Bečvu a s přehledem tak vyhrál tahání lana. V celkovém pořadí se ale ani po poslední disciplíně nepodařilo nikomu přeskočit Horní Bečvu, a tak je tato obec prvním nositelem putovní trofeje – pasekářské kyjaně. Celkové pořadí obcí je následující: 1. Horní Bečva, 2. Hutisko Solanec, 3. Velké Karlovice, 4. Pasekáři a 5. Prostřední Bečva.

V průběhu celého odpoledne nám čas zpříjemňovali Portáši se svou scénkou chytání zbojníka, Karlovjanky a Makovjanky svým zpěvem, hornobečvanský taneční foklórní soubor Haferka svým tancem, a také FCM Radegast, neotřelá cimbálová muzika, která vydržela hrát do brzkých ranních hodin. O občerstvení se i letos skvěle postaralo Valašské okénko na Kotlové a spolu se SWAH Coffee a rodinka Poláchů se svým výborným gulášem.

Těšíme se na příští ročník Setkání na Kotlové, kdy Horní Bečva bude obhajovat své výsostné postavení a Prostřední Bečva zabere a z pozice nováčka zabojuje o přední příčky. 😉

Děkujeme všem, kteří jste strávili sobotu s námi a podpořili svou účastí i dobrovolným vstupným celou akci. Zvláště pak děkujeme všem obcím – Horní Bečva, Prostřední Bečva, Velké Karlovice, Hutisko Solanec – a Pasekářům, dále také firmám S.W.A.H, Tesařství Vašut, Chuděj s.r.o., Reklama Rožnov, Enotria Wine and Coffee Store, Svářečky-obchod.cz, Autodoprava Tomáš Ondruch, Klemat.cz, Kovovýroba Jiří Matušík, Hotel Duo Beskydy, Skiareál U Sachovy studánky, Karlovský minipivovar Pod Pralesem, Penzion Staré Časy, Matouš Ondruch vodo-topo-plyn a Repont, díky jejichž finanční i věcné podpoře se podařilo všem soutěžícím rozdat hodnotné ceny a celou tuto akci uspořádat.

Děkujeme také Ráďovi, který celou akci odspíkroval, Haferce za zajištění dětských soutěží, rodince Poláchů za skvělý valašský guláš, Peťce, Verunce, Martince, Božence, Milušce, Zuzce, Šaldovi, Aimulce a Lucince za zajištění hladkého chodu stánku SWAH, Mirkovi za skvělý guláš pro staff a výborné klobásky a Evičce a Jarkovi Fejfarovým a jejich pasekářskému týmu za fantastickou spolupráci.

A tady se podívejte na oficiální fotky od našeho fotografa Tomáše Poruby, kterému tímto patří velký dík za skvělou práci.

 

Autor: Zdenička Blog News Sdílej: