Olympiáda dětí a mládeže na spadnutí! Fandíme snowboardingu!

27.1.2018

Olympiáda dětí a mládeže startuje už zítra

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň pořádaná od roku 2003. Už v neděli 28.1.2018 začne zahajovacím ceremoniálem zimní část olympiády, tentokrát v Pardubickém kraji, kam se olympiáda vrací po 15ti letech.

Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Zlínský kraj tentokrát vysílá do boje v jedenácti disciplínách (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy) 84 svých sportovních nadějí. My ovšem budeme nejvíce sledovat 2 snowboarďáky a 2 snowboarďačky, kteří se odvážně vydají pod vedením snowboardového juniorského trenéra Zlínského kraje Aleše Závorky, čti „našeho Ály“, za šancí na medaile.

„Naše“ želízka v ohni

Modrozlaté barvy Zlínského kraje ve snowboardingu budou letos hájit Matěj Heřman (2003), Aneta Mikudová (2002), Lucie Závorková (2005) a Tomáš Zimek (2004). Ano, nešálí vás zrak, podobnost jmen trenéra a nejmladší závodnice není čistě náhodná a SWAH bude mít letos svou vlastní reprezentantku!

„Nebylo lehké vybrat do reprezentace Zlínského kraje snowboarďáka či snowboarďačku, naštěstí se nám podařilo nasadit skvělou čtyřku. Od holek čekám slušné umístění v točivých disciplínách jako je slalom, kluci, ti si určitě hravě poradí s freestyle a okusí kouzlo snowboardcrossu. Těšíme se, jedeme si to užít,“ říká před odjezdem na Hry trenér Ála.

Přímé přenosy na ČT Sport

ODM se konají od neděle 28.1.2018 do 2.2.2018 . Vy je můžete spolu s námi sledovat živě na ČT Sport, která nabídne každý den až 8 hodin přenosů ze všech sportovišť. Na iVysílání je pak možné sledovat streaming ze slavnostního zahájení a po dobu konání akce i jednotlivé sportovní soutěže.

První okénko ze snowboardingu je naplánováno na pondělí v 11 hod, sledujte s námi naše malé hrdiny na tomto odkazu.

Hodně štěstí!