Přijede k nám pouť!

Přijede k nám pouť!

Pouť a Sousedské setkání na Horní Bečvě

Áno, áno, už je to rok. Je to rok, co jsme se na Horní Bečvě na Sousedském setkání poprvé postavili s naším SWAH Coffee stánkem, je to rok, co jsme Vám nabídli skvělé kafe a víno, domácí zákusky a limonády na osvěžení. A budeme tam zas! 🙂

Sousedské setkání letos připadá na sobotu 23. 6. 2018, program vypukne na prostranství u školy zase tak nějak od tří hodin a vy se na to všechno, co jsme měli vloni, můžete těšit znovu, včetně na -18°C vychlazeného Jägera ;). Opět vám nabídneme skvělou kávu, domácí limonády a italské víno. Máme ale i pár novinek, budeme větší a lepší, zákusků bude víc, a lahůdky jako třeba čepované prosecco nebo aperol si můžete dokonce odnést s sebou.  Stavte se! Nás neminete ;).

 

Co sa chystá aneb jedna akce za druhou

Co sa chystá aneb jedna akce za druhou

Jaro je definitivně tady, teda spíš léto, ani zmrzlí nám nic neohrozili, a tak teď můžeme odtajnit naše plány na nejbližší měsíce, abyste si taky mohli napsat do diářů, kalendářů a deníčků, co za super akce nás brzy čeká. Here we go:

Akce no. 1 Předpouťová

Tahle akce je u nás doma, vloni jsme nastřelili vysokou laťku a to si počkejte na tu letošní! 🙂 Bude zase kam zajít na výborné kafe a víno, domácí limču a vychlazeného jégra, domácí zákusky a vůbec, tož sa stavte, budeme zas stát někde před školou, a to se nebojte, že nepůjdem vidět. Takže 23.6.2018, někdy odpo, tak jak to bývá každý rok, zábava zaručena a možná bude zase i ohňostroj, jestli se teda obec plácne přes kapsu. 🙂

Akce no. 2 – Setkání na Kotlové

Naše prioritní a srdcová Kotlová opět pořádá každoroční setkání tří pomezí. Protože v údolí Kotlové spolu sousedí hned tři obce – Horní Bečva, Velké Karlovice a Hutisko – Solanec, koná se zde každý rok takové menší sousedské soutěžení, potkávání, zpívaní, hraní, tančení, krojování a popíjení. Tam my nesmíme chybět a už se ladíme do krojů, už vymýšlíme soutěže, už domlouváme program a už už brzy bude i plakátek a zvaní na akci široko daleko. Vy si mezi prvními můžete poznačit datum 21.7.2018, od 14ti hodin to vypukne a bude to opět legendární. Přijďte!

Bude cimbál, bude pivo a bude dobrá nálada, bude i dobré počasí a zábava až do rána, no vždyť to znáte. 🙂 Těšíme se!

Akce no. 3 Valašský Orieňťák

Pro už bůhvíkolikátý ročník tohohle jedinečného cyklozávodu je jasný termín třetí víkend v srpnu, takže si pište 25. 8. 2018, a jestli máte nějakou tu ratolest, neváhejte ji přihlásit do dětského závodu, který bude opět pod naší taktovkou. Takže se vidíme cca od devíti na hornobečvanském fotbalovém hřišti, naše stanoviště bude klasicky u našeho nádherného pumptracku! 😉

Nooo, to by byly ty větší akce.

Abyste ale na ně všechny byli fit a měli rovné a nebolavé záda a vůbec kondičku, doporučujeme přidat se k nám na jednu z našich pravidelných Čtvrtečních večerek. To byste nevěřili, co to udělá s náladou po únavném pracovním týdnu, když se takhle v podvečer projdete lesem. A čtvrtek je vlastně takový malý pátek, ne? 🙂 Pojďte to s námi zkusit každý čtvrtek o půl šesté. Sraz na základně SWAHu! 😉

Už to máte zapsáno do kalendáře? Všechno? Tak jo. Potkáme se. 🙂

10 důvodů proč jet Bobcross

10 důvodů proč jet Bobcross

2.3.2018 By Zdenička News

Bobcross za rohem

Je opět březen a my finišujeme se vším možným chystáním na událost, která jednou změní dějiny zimního sportu. Bobcross je znovu tady a my se nemůžeme dočkat a ty,  pokud pořád váháš, tady máš 10 důvodů, proč jet tenhle unikátní závod:

  1. Boby. Tenhle kousek barevného plastu ti v dětství nadělal spoustu radosti, a nedělej, že ne. Vítr ve vlasech, červené tváře a zmrzlé kuličky sněhu na čepici jsou ty nejkrásnější vzpomínky z dětství.
  2. Beskydy. Všichni, co žijou na horách, si myslí, že ty jejich hory jsou ty nejkrásnější. Jenže my to víme. Valachy mají navíc všichni rádi pro jejich pohostinnost, slivovici a vtipné nářečí. A taky tady máme šikovné ogary, kteří to se sněhem umí, v Karolince obzvlášť. Takže trať bude fakt pecka.
  3. Bobtrofej. Nikde jinde za svezení na bobech z kopce nemůžeš vyhrát titul Mistr Československa. Fakt. A nikde jinde ti k tomu nedají ručně kovanou trofej s kouskem plastových bobů. Na co bys doma jinak měl tu vitrínu na trofeje? No?
  4. Boblympijská atmosféra. Fanoušci podél trati s transparenty. Kámoši, co si můžou vykřičet hlasivky. Osvětlená trať. Řinčející zvonce. Omdlévající fanynky. Spíkr křičící vaše jméno. Nebo číslo. Stupně vítězů, krásné hostesky, medaile kolem krku, šáňooo… To chceš zažít!
  5. Benefice. Na vážnou notu se na vědomí dává, že svým startem v Bobcrossu podpoříš Verunku Fojtíkovou a pomůžeš jí zbavit se vozíku a postavit se znovu na lyže. Půlka z každého startovného půjde jejím směrem a když ti to bude málo, můžeš si koupit Bobzvonec nebo dva. Všechno se počítá!
  6. Bobpárty. Tak tahle legendární, nekonečná a neskutečná jízda se ti vryje do paměti navěky. Druhý den ráno a ještě tři dny potom budeš cítit všechny svaly v těle a v hlavě ti budou hrát všechny písničky světa. L.E.G.E.N.D.Á.R.N.Í.
  7. Bobdiv druhého pohlaví. Ano, na statečné chlapy a nebojácné holky lidi letí. Navíc můžeš (s trochou hereckých schopností) získat zdarma masáž dolních partií. Ze soucitu. A to se počítá.
  8. Bobbook. Noví známí. Ať chceš nebo ne, na téhle akci potkáš spřízněné duše. Bobcross jedou totiž samí pohodoví lidi, kteří mají rádi srandu, a s nima se zaručeně potkáš na svahu i na baru. Výměna adres, telefonních čísel a facebookových profilů zaručena.
  9. Bedra. Bez chráničů na sedacích částech bobů i těla je šance, že znovu uvidíte svého ortopeda. A jemu už se určitě stýská.
  10. Bobcross. Protože Bobcross. Odpověď na všechny zvídavé otázky manželky nebo šéfa. Jaktože nebudeš o víkendu doma? Protože Bobcross. Proč si vybíráš dovolenou v březnu? Protože Bobcross. Kolik těch kondomů si bereš s sebou? Protože… No nic.

Vidíme se v Karolince 9. a 10. března! Protože Bobcross!

Olympiáda dětí a mládeže na spadnutí! Fandíme snowboardingu!

Olympiáda dětí a mládeže na spadnutí! Fandíme snowboardingu!

Olympiáda dětí a mládeže startuje už zítra

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň pořádaná od roku 2003. Už v neděli 28.1.2018 začne zahajovacím ceremoniálem zimní část olympiády, tentokrát v Pardubickém kraji, kam se olympiáda vrací po 15ti letech.

Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Zlínský kraj tentokrát vysílá do boje v jedenácti disciplínách (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy) 84 svých sportovních nadějí. My ovšem budeme nejvíce sledovat 2 snowboarďáky a 2 snowboarďačky, kteří se odvážně vydají pod vedením snowboardového juniorského trenéra Zlínského kraje Aleše Závorky, čti „našeho Ály“, za šancí na medaile.

„Naše“ želízka v ohni

Modrozlaté barvy Zlínského kraje ve snowboardingu budou letos hájit Matěj Heřman (2003), Aneta Mikudová (2002), Lucie Závorková (2005) a Tomáš Zimek (2004). Ano, nešálí vás zrak, podobnost jmen trenéra a nejmladší závodnice není čistě náhodná a SWAH bude mít letos svou vlastní reprezentantku!

„Nebylo lehké vybrat do reprezentace Zlínského kraje snowboarďáka či snowboarďačku, naštěstí se nám podařilo nasadit skvělou čtyřku. Od holek čekám slušné umístění v točivých disciplínách jako je slalom, kluci, ti si určitě hravě poradí s freestyle a okusí kouzlo snowboardcrossu. Těšíme se, jedeme si to užít,“ říká před odjezdem na Hry trenér Ála.

Přímé přenosy na ČT Sport

ODM se konají od neděle 28.1.2018 do 2.2.2018 . Vy je můžete spolu s námi sledovat živě na ČT Sport, která nabídne každý den až 8 hodin přenosů ze všech sportovišť. Na iVysílání je pak možné sledovat streaming ze slavnostního zahájení a po dobu konání akce i jednotlivé sportovní soutěže.

První okénko ze snowboardingu je naplánováno na pondělí v 11 hod, sledujte s námi naše malé hrdiny na tomto odkazu.

Hodně štěstí!

Zima jede! Výuka lyžování a snb v plném proudu ;)

Zima jede! Výuka lyžování a snb v plném proudu ;)

Výuka lyžování v Beskydech

Sotva se zeměkoule jednou otočila, už je zase zima, s lednem přichází nový rok a hrozí, že lyže a snowboardy z nohou nesundáme až do dubna. Jenže my ani nechceme! My zimu milujeme a ručíme za to, že s námi si ji zamilujete taky! Výuka lyžování a snowboardingu je totiž naše letitá specialita. 🙂

Užijte si jízdu

Jízdu na lyžích a snowboardu učíme už roky, ať už děti nebo dospělé, privátně nebo skupiny nebo dokonce celé školy. 🙂 Naučíme vás odbourat strach, zlozvyky a z věčných začátečníků uděláme krále sjezdovky. Zajistíme, že lyžování nebo snowboard bude vaším každoročním chlebem a radost z jízdy pověstnou solí. 🙂 Ale varujeme! Doma se v zimě moc neohřejete, budete totiž pořád na sjezdovce…  🙂

Pro organizaci lekcí je vám k dispozici Lucka na telefonu +420 777 310 279 nebo emailu swah@swah.info. Momentálně máme instruktory zabukované až do začátku února, takže vám radíme: Rezervujte rychle! 😉 Nejbližší termíny pro výuku, které jsou momentálně volné, jsou od 9.1. do 13.1.2018, poté až od 2.2. 2018. Neváhejte! 😉

CENÍK VÝUKY

Těšíme se na vás na svahu!

Bobcross obnovuje vozový park

Bobcross obnovuje vozový park

Bobcross za dveřmi, máme nové polepy aut

Nový rok se za chvíli přehoupne jakoby nic, ale my víme, že nám začíná přituhovat. Za dva měsíce a kousek totiž vypukne závod závodů – Bobcross 2018. Pátý ročník téhle megaakce a superpárty skrývá za svým názvem závod dospělých na dětských plastových bobech po vzoru boardercrossu a skicrossu. Čtyři jezdci v jedné trati, klopenky, skoky a dva nejrychlejší v cíli urvou místo v dalším kole, atakdál, až do superfinále. Klasika.

Bobcross 2018 se chystá být opět akcí, na kterou se bude dlouho, dlouho vzpomínat, ale pár těch překvapení si ještě necháme pro sebe a některé se možná dozvíte až na místě. 🙂 Ale co vám můžeme ukázat už teď je obnova našeho vozového parku. Mrkáte, co?

 

Takže až tyhle krasavce někdy potkáte v terénu, pošlete nám foto! Nebo ne, nic neposílejte. To si radši vzpomeňte, že Bobcross se jede 9.-10. března 2018 v Karolince a že registrace do závodu je za dveřmi a bylo by dobré to sledovat na webu Bobcross.cz, ať to neprošvihnete! 😉

My to teda neprošvihneme! Těšíme se! 😉

 

PF 2018

PF 2018

25.12.2017 By Zdenička News

Široký rozhled, nekonečný nadhled a vždy krásný výhled v novém roce přeje SWAH  

P.S.: Děkujeme, že jste s námi v tom roce 2017 šlapali tou naší cestou. Slibujeme, že cestička 2018 bude ještě lepší! 😉

Horké zprávy! SWAH se chystá ovládnout oba jarmarky na Bečvách!

Horké zprávy! SWAH se chystá ovládnout oba jarmarky na Bečvách!

Swah ovládne jarmarky na obou Bečvách

Na Horní i Prostřední Bečvě se tento víkend budou konat jarmarky spojené s oslavami adventu a rozsvícením vánočního stromu. Poklidnou atmosféru vánočních koled a sousedského setkávání se chystá nabourat známá agentura SWAH se svou nabídkou vánočního zboží a pochutin se skandálními cenami! Tyto informace máme z ověřeného zdroje, který si však přeje zůstat utajen.

Hornobečvané se mohou začít třást už tento pátek 1.12.2017 odpoledne kolem třetí hodiny. Čeká je nájezd nejnovějšího zimního zboží – čepic, šál i rukavic, čelenek, šátků i ponožek. To však není všechno! SWAH se chystá odzbrojit své konkurenty i nabídkou vánočních pochutin, kávy, zákusků i svařených teplých nápojů! U jejich stánku se tudíž očekává velký nával, doporučujeme proto návštěvníkům opatřit se trpělivostí a ostrými lokty.

Prostřednobečvané se mohou rozcvičovat na druhý den už z rána, a pokud jim jejich sousední spoluobčané nechají pár kousků, mohou se začít řadit do fronty u stánku SWAHu 2.12.2017 od 14ti hod. 😉

Na obou jarmarcích bude také program, pevně v rukou organizátorů, ovšem za naši redakci bychom doporučili zaměstnat i ostrahu, obzvlášť u stánku SWAHu očekáváme minimálně tlačenici, pár monoklů a jedna naražená žebra. Ale těšíme se! 😉 #dostaňsvoučepici #bezslitování

Přijímáme objednávky na Vánoce! :)

Přijímáme objednávky na Vánoce! :)

10.11.2017 By Zdenička News

Vánoce přicházejí!

Ať chceme nebo ne, je to tak. Léto fuč, podzim se s námi pomalu loučí a za chvíli tu máme Martina s prvním (druhým, třetím) sněhem. 🙂

Vánoce jsou krásné svátky, plné lásky, pohádek, svařáku a rodinné pohody, ale s každým rokem vyvstává palčivá otázka – Co za dárek koupit na Vánoce mamce/tetě/dědovi/chlapovi/kámošovi/dcerce/neteři/synovci/tchýni pod stromeček? Co by jim tak udělalo radost?

S námi to máte jednoduché! 🙂 Každá CAPU čepice, kulich, šála nebo rukavice dozajista potěší i ty nejsveřepější odmítače měkkých dárků, vsaďte se! 🙂

Stačí otevřít nový CAPU katalog, prolistovat a dát nám vědět. Rádi za vás objednáme a na nejbližším vánočním jarmarku – 1.12.2017 na Horní Bečvě a 2.12.2017 na Prostřední Bečvě – budete mít své dárečky k dispozici!

Objednávky provádějte přes email swah@swah.info nejpozději do 26.11.2017 a nezapomeňte uvést čísla produktů a jejich barvy! 🙂

A taky se nezapomeňte podívat na náš ESHOP, co máme skladem, a přijďte si to vyzkoušet k nám do SWAHu! 😉

Připraveni? Tak do toho! 🙂 Budeme se těšit!

Pozor, pozor! Bobcross.cz v novém kabátě za 3,2,1…

Pozor, pozor! Bobcross.cz v novém kabátě za 3,2,1…

Bobcross.cz spouští nový web

V březnu 2018 nás po roční pauze opět čeká událost sezóny – BobCross! 

BobCross je, jak jistě každý ví, fenomenální závod dospělých na dětských plastových bobech ve stylu boardcrossu. Startují vždycky 4 závodníci najednou do trati plné skoků, boulí, klopenek, adrenalinu, zábavy, povzbuzování, zběsilé jízdy i gentlemenství. Do dalšího kola postupují vždy dva nejrychlejší a tak dál až do fantastického semifinále a finále, osvětleného profesionální technikou společnosti ROBE, což dodá závěru závodu magickou atmosféru. Ty světla střídající barvy a odstíny odrážející se od sněhové plochy, to napětí závodníků na startu před posledními jízdami, ty hlasy všech fanoušků postávajících u trati, řehtačky, světla, zvony…! To musíte zažít sami… 🙂

Nicméně, zpět do reality, březen je ještě daleko, ale tým v pozadí BobCrossu jede na plné pecky. A tak už brzy – slovy 11.11.2017 – spouští NOVÝ WEB. A vy už nyní máte šanci registrovat svůj mail, to proto, aby vám neutekly žhavé novinky nebo nedejbože spuštění registrace do závodu! 😉 Tak hurá na to:

 

1 2 3 4 14