Otevírání Singlekrasu

26.4.2016

V Jedovnicích kousek od Brna se podařilo vytvořit prvních pár kilometrů sítě stezek, které jsou určené pro všechny milovníky krásných bajků a jízdy v přírodě. Byli jsme přizváni na slavnostní otevírání, a tak jsme jeli zkusit, co kluci od Brna umí.

Páteční počasí vyšlo na jedničku, slunce zalilo lesy kolem Moravského krasu, natěšení ani nevybalujeme, seřídíme kola a hurá do sedel! Do kempu přijíždíme při proslovech mocných a důležitých, tak se tiše vítáme s brněnskými kamarády a šup do lesa. Podle obdržené mapy se napojujeme na první trail s příznačným názvem „Stoupací“. Za chvíli jsme nahoře, stezky vypadají poctivě dělané a stoupání je nakonec překvapivě příjemné. Trail číslo Dva, pro který jsme se rozhodli jako první, je krásně hravý. Vysoké, pevné klopenky vás budou bavit, stejně jako parádní skoky. Celkový flow dojem trochu kazí přejezd po zpevněné cestě zpátky k Základně, ale do budoucna je přislíbeno prodloužení trailu a dotáhnutí k Základně mimo asfalt, tak se těšíme! Zpátky Stoupacím na trail číslo Jedna. Tenhle technicky trochu náročnější trail vás vyzkouší z přehazování a trochu víc si šlápnete, ale stojí za to. Konec je krásně houpací a tím pádem nám vlastně nevadí, že pumptrack se u Základny terpve buduje. 😉

Druhý den je v kempu rušno, všude spousta kol a lidí, probíhá tu Velo Test Fest. Průvody bajkerů mění kola po každé jízdě, ať jich stihnou vyzkoušet co nejvíc. My jsme ještě nezkusili zdejší Trojku, tak nečekáme a jedem. Nejrychlejší z trailů s klopenkami a skoky vám vyžene adrenalin na maximum. Pěkná práce. Před obědem opakujeme radost na Dvojce a díky obrovskému a nekončícímu množství lidí se rozhodujeme pro odpolední program mimo Singlekras. Při troše času doporučujeme projet si zdejší okolí – třeba si vyjet na Macochu jako my, jejím údolím ke Skalnímu mlýnu, cestou zpět navštívit Rudický mlýn a nevynechat Rudické propadání, budete v pohádce.

Sečteno, podtrženo: stezky se více než povedly. Vhodné pro začátečníky i pokročilé, i zdatnější děti. Až bude v kempu zázemí se vším všudy, bude to o to lepší zážitek. Držíme týmu Singlekrasu palce, aby se brzy povedly plány do budoucna a těšíme se na příště! Díky za pozvání!

Autor: Zdenička , , , , , Sdílej:

Napsat komentář